piątek, 23 maja 2014

Metoda OMO

Zapewne każda kobieta chciałaby mieć piękne i zdrowe włosy. Warto więc zastosować metodę mycia włosów OMO, która jest bardzo prosta. Schemat tej metody przedstawiony jest poniżej:


Na czym polega metoda OMO?

Metoda ta polega na tym, że zanim zaczniemy myć włosy szamponem, najpierw nakłada się na włosy odżywkę i to nią myje się włosy. Natomiast skórę głowy myje się szamponem. Następnie całość należy spłukać wodą i znów nakłada się odżywkę, którą trzyma się na włosach kilka minut. Później spłukujemy włosy wodą, najlepiej chłodną, aby domknąć łuski włosa.

Metoda OMO krok po kroku:

 1.
Do pierwszego nałożenia odżywki na włosy można użyć odżywkę, która nie sprawdziła się na naszych włosach. Ta odżywka ma jedynie zabezpieczyć włosy przed plątaniem, a także przed szkodliwymi składnikami szamponu, aby nie wysuszyły one włosów. Zamiast odżywki, można na włosy nałożyć olej.

2.
Skórę głowy delikatnie myjemy szamponem, aby dokładnie oczyścić skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń. 

3.
Do drugiej aplikacji należy używać odżywki bardzo treściwej, która będzie odżywiała włosy i poprawiała wygląd włosów, a także ułatwiała rozczesywanie ich. Do drugiego "O" można zastosować maskę do włosów zamiast odżywki. Następnie spłukujemy odżywkę najlepiej chłodną wodą. Jeśli mamy czas, to warto pozwolić włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli nie mamy czasu, to najlepiej jest suszyć włosy suszarką chłodnym nawiewem.

Efekty:
  • Włosy są odżywione, wzmocnione, pełne blasku
  • Włosy są zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami,
  • Łatwiejsze rozczesywanie włosów.

A Wy stosowałyście kiedyś metodę OMO? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

* Dziękuję za każdy komentarz i obserwację :)
* OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA ? Napisz w komentarzu ! - odwdzięczę się tym samym ! :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Strony