czwartek, 3 kwietnia 2014

Porady włosowe

Pewnie wiele z Was zastanawia się, co możemy jeszcze zrobić, aby nasze włosy były piękne i zadbane.


 10 najważniejszych porad, aby mieć piękne włosy:

1). Przede wszystkim staraj się ograniczyć używanie suszarek, lokówek, prostownic - korzystanie z tych przedmiotów warto ograniczyć do stosowania od czasu do czasu na specjalne okazje. Niestety gorące powietrze wysusza włosy i powoduje ich rozdwajanie się.

2). Ogranicz korzystanie ze sztucznych zabiegów - a więc staraj się często nie farbować włosów.

3). Ogranicz korzystanie ze stylizatorów fryzury, takich jak pianki do włosów, żele, gumy - one niestety bardzo wysuszają nasze włosy.

4). Staraj się kupować łagodne szampony, bez zbędnych silikonów i parabenów - przy każdym myciu włosów stosuj odżywkę na włosy, a w tygodniu przynajmniej raz stosuj maskę na włosy.

5). Stosuj szampony, odżywki i maski odpowiednie do Twojego typu włosów - np. jeśli Twoje włosy się przetłuszczają, to wybieraj tylko łagodne kosmetyki do włosów przetłuszczających się.

6). Włosy myj bardzo delikatnie, i spłukuj je dokładnie letnią, taką chłodniejszą wodą - dzięki temu łuski włosa się domkną.

7). Po myciu włosów załóż na głowę delikatnie ręcznik - nie szarp włosów, nie wcieraj ich o ręcznik.

8). Włosy rozczesuj wyłącznie jak już są podeschnięte - nigdy nie wolno czesać mokrych włosów! Ponieważ wówczas włosy są słabsze i szybciej wypadają. Nie szarp włosy szczotką lub grzebieniem - wszelkie kołtuny staraj się rozplątać delikatnie palcami.

9). Myj włosy tak często jak tylko one tego potrzebują - nieprawdą jest, że jeżeli ma się włosy przetłuszczające się, to jeśli nie będziemy ich myć długo, to one nagle przestaną się nam przetłuszczać. A nawet wręcz przeciwnie - łojotok włosów powoduje wypadanie ich.

10). Odżywiaj się zdrowo - jedz dużo warzyw i owoców, unikaj niezdrowego jedzenia. Jeśli uważasz, że w Twoim organizmie brakuje witamin, możesz zakupić suplement diety.
A Wy jak dbacie o Wasze włosy, aby zawsze były ładne? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

* Dziękuję za każdy komentarz i obserwację :)
* OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA ? Napisz w komentarzu ! - odwdzięczę się tym samym ! :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Strony