środa, 2 kwietnia 2014

Olej rycynowy - zastosowanie

Olej rycynowy - zastosowanie:


Olej rycynowy wpływa pozytywnie na pielęgnację naszego ciała. Olejek pozytywnie wpływa na stan naszych włosów, paznokci, rzęs.
Olej rycynowy można zakupić w każdej aptece za około 2 - 3 zł. Ogólnie olejek rycynowy przeznaczony jest na zaparcia, ale doskonale może służyć właśnie do pielęgnacji naszego ciała.


1) Na włosy:

Olej rycynowy służy do olejowania włosów.
Olej odżywia włosy, nawilża. Dzięki olejkowi wyrastają nam nowe włoski "bejbiki" :) Wyrastają nam zdrowe, grube włosy, a także rosną nam one szybciej.


Olej najlepiej działa na naszych włosach działa, gdy jest ciepły.
Dlatego najlepiej go pogrzać lekko w mikrofalówce, albo ja wlewam do szklanki wrzącą wodę i kładę na nią wieczko od słoika:

 Następnie wlewam do niego odpowiednią ilość olejku i po chwili olejek jest ciepły i zwiększy się jego ilość - stanie się bardziej wodnisty - dzięki czemu będzie go można nakładać olej na skórę głowy i na włosy.


Olej nakłada się na skórę głowy delikatnie opuszkami palców, okrężnymi ruchami, wykonując przy tym masaż głowy. Aby efekt był jeszcze mocniejszy można założyć na głowę czepek foliowy (lub zwykła jednorazówka ze supermarketu):

 i na to ręcznik:

ponieważ ciepło wpływa pozytywnie na wchłanianie się olejku, bo dzięki ciepłu łuski włosowe otwierają się. Olej najlepiej trzymać na głowie około 30 minut, aby olejek mógł się wchłonąć we włosy. Jeżeli ktoś ma bardzo zniszczone włosy, to można położyć się spać z olejkiem na głowie, a rano należy wówczas umyć włosy szamponem. Ja, dla uzyskania efektu myję włosy łagodnym szamponem bez silikonów. Aby nie pobrudzić poduszki rycyną, można na poduszkę położyć ręcznik i pójść spać z czepkiem na głowie.

Nie trzeba się obawiać, że olej nam się nie zmyje. W razie potrzeby można dwukrotnie umyć włosy, aby dobrze zmyć olejek. Należy bardzo dokładnie spłukać włosy. Jeśli olej jest dokładnie zmyty, to uważam, że nie będzie on obciążał naszych włosów.


  • Aby nasze włosy były zdrowe można też dodać kroplę oleju dodać do naszego szamponu do włosów.


  • Olej rycynowy jak najbardziej można mieszać z innymi kosmetykami. Na przykład od wielu pokoleń znana jest maseczka wykonana z następujących naturalnych składników:


- łyżka oleju rycynowego + żółtko jaja + kilkanaście kropel soku z cytryny  • Aby olej łatwiej rozprowadzał się na włosach, można zmieszać olej rycynowy z innym olejem, na przykład z oliwą z oliwek.  • Olej rycynowy bardzo dobrze wpływa na ochronę końcówek włosa przed rozdwajaniem się.


2) Do porostu i wzmocnienia brwi oraz rzęs.
Wystarczy nakładać olej czystą szczoteczką po tuszu najlepiej na noc. Rano należy zmyć olej z brwi i rzęs.


3) Do wzmocnienia paznokci:A Wy stosujecie olej rycynowy do pielęgnacji Waszych włosów? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

* Dziękuję za każdy komentarz i obserwację :)
* OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA ? Napisz w komentarzu ! - odwdzięczę się tym samym ! :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Strony