środa, 16 kwietnia 2014

Włosy zniszczone - jak pielęgnacja?


1.  ZNAJDŹ PRZYCZYNĘ PONISZCZENIA TWOICH WŁOSÓW.
Warto się zastanowić, co spowodowało, że włosy się zniszczyły. Warto pomyśleć nad zmianą nawyków, przez które niszczymy nasze włosy.

2. OGRANICZ ZŁE NAWYKI ZŁEGO TRAKTOWANIA WŁOSÓW.
Bardzo ważne jest, aby z włosami obchodzić się najdelikatniej. Warto ograniczyć, a najlepiej zakończyć złe traktowanie włosów. Mianowicie ograniczmy prostownice, lokówki jedynie korzystając z nich sporadycznie. Suszmy więc włosy suszarką chłodnym nawiewem jeżeli musisz. Jeśli jednak masz więcej czasu, warto pozwolić włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli koniecznie chcesz farbować włosy, to używaj farb,  które w najmniejszym stopniu wpłyną niekorzystnie na włosy.

3. ZACZNIJ REGENEROWAĆ SWOJE WŁOSY.
  • odżywianie włosów - po każdym myciu włosów, stosuj odżywki, a 2-3 razy w tygodniu nakładaj na włosy maskę na około 20 -30 minut w czepku i ręczniku na głowie.
  • olejowanie włosów - na suche lub mokre włosy warto nakładać olej. Metodą prób i błędów same wybierzemy, który olej dobrotliwie wpływa na nasze włosy, ponieważ każde włosy są inne i nie ma  jednego oleju, który byłby najlepszy dla wszystkich włosów. Jednak wybierając olej, należy określić stan swoich włosów. (Informacje o olejowaniu włosów można znaleźć TUTAJ).

4. ZACZNIJ ŁAGODNIE TRAKTOWAĆ WŁOSY.
    - Nigdy nie szarp włosów grzebieniem lub szczotką. Jeśli masz większego kołtuna, to spróbuj rozwiązać go delikatnie palcami.
    - Nie czesz włosów gdy są mokre. Włosy najlepiej się rozczesuje, gdy są już prawie suche. Ponieważ włosy mokre są słabsze i mogą wypadać.
    - Nie trzyj ręcznikiem mokrych włosów. Po umyciu włosów załóż delikatnie na włosy ręcznik i potrzymaj go na głowie około 10 - 15 minut i pozwól, aby ręcznik samodzielnie wchłonął nadmiar wody z włosów.

5. ODŻYWANIE OD ŚRODKA.
A więc nic innego, tylko postaw na zdrowe odżywianie bogate w witaminy i minerały. Jeśli brakuje Ci wszystkich składników pokarmowych, możesz zakupić odpowiedni suplement diety.


A Wy znacie jakieś sposoby na walkę ze zniszczonymi włosami? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

* Dziękuję za każdy komentarz i obserwację :)
* OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA ? Napisz w komentarzu ! - odwdzięczę się tym samym ! :)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Strony